Hlavná stránka -> 34059202 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 
Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne
Palackého 27, 911 01 Trenčín

telefón: 032/7436858
email: gmab@gmab.sk
webstránka:

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne je jedinou inštitúciou svojho druhu v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Za sebou máme už takmer štyri desaťročia trvajúcu históriu. Počas nej sme sa vyprofilovali na inštitúciu, ktorá nielen vytvára a uchováva zbierkový fond, ale realizuje aj výstavnícku činnosť. Popri tom nezabúdame ani na organizovanie kultúrno-vzdelávacích podujatí.

Galéria vznikla v roku 1969 a základ jej zbierkového fondu tvorí dielo národného umelca Miloša Alexandra Bazovského. Vo svojich zbierkach eviduje 1180 diel pochádzajúcich z jeho pozostalosti. Okrem toho sa zameriava aj na slovenské výtvarné umenie 20. storočia a podrobne mapuje výtvarný život v trenčianskom regióne.
Galéria pôvodne sídlila v kláštornom komplexe priamo v historickom centre mesta. Od roku 2001 však sídli v zrekonštruovanej budove pochádzajúcej z konca 19. storočia na Palackého ulici č.27.

V priestoroch galérie môžete vidieť stálu expozíciu zostavenú z výberu diel Miloša Alexandra Bazovského, ktorú tvorí spolu 76 malieb a kresieb. Návštevníkom sú k dispozícii aj stručné informačné texty približujúce život a dielo autora, obohatené aj o fotografie z maliarovho súkromného archívu. V rámci projektu "Samostatný návštevník" sa záujemcovia o život a dielo Miloša Alexandra Bazovského dozvedia viac aj prostredníctvom aktuálne vydaného sprievodcu jeho životom a tvorbou.

Pozornosť priaznivcov regionálneho výtvarného umenia upúta aj expozícia prezentujúca významné maliarske osobnosti trenčianskeho regiónu (od konca 19. storočia do roku 1920). Najväčšiu expozičnú plochu galérie však tvoria premenné výstavy, o ktorých sa podrobnejšie dozviete na našich stránkach.Aktuálne podujatia:

ktoré sa konajú: typ:
zobrazovať po: 15 | 30 | 120 | 500 | všetky << zobrazujem výsledky 1 - 1 z 1 >>
dátum čas názov podujatia
15.10.2018 09:00 - 11:00 KP Tvorivé dielne+krátkodobé výstavy

stránka: 1

Všetky podujatia:

rok:
zobrazovať po: 15 | 30 | 120 | 500 | všetky << zobrazujem výsledky 1 - 1 z 1 >>
názov celková
návštevnosť
počet
termínov
priemer
Tvorivé dielne+krátkodobé výstavy 0 0 0
stránka: 1
Odkazy:
-Zoznam inštitúcií
-Zoznam podujatí
-ERKD 2018
-Registrácia z DS alebo KP
-Vyhľadávanie
-Zobraziť graf návštevnosti
 
 
 
Súvisiace linky:
-www.culture.gov.sk
-www.navstevnik.sk
-www.kultura.sk
-www.ticketportal.sk
-kamvyrazit.szm.sk
-www.kulturnepoukazy.sk
 
 
 
Podpora:
-AKO SA ZAREGISTROVAŤ?
-Kontakt:
Ministerstvo kultúry SR
podujatia@culture.gov.sk
 
 
 
Vysvetlivky:
 
KP Inštitúcia prijíma kultúrne poukazy

 
KP Podujatie bolo podporené grantom Ministerstva kultúry SR