Hlavná stránka -> SNM MUK -> Čaro vianočných ozdôb 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Čaro vianočných ozdôb

Autor: PaedDr. Ladislav Puškár, Ing. Ľudmila Ražina
typ: Výstava
Podujatie je určené pre deti

Blíži sa čas Vianoc, kedy v našich dušiach ožívajú tie najvzácnejšie city. Spomienky na vzácne chvíle vianočných sviatkov by v nás mali ostať čo najdlhšie. Aj preto, aspoň na krátku chvíľu, nechajte vianočný zhon za dverami a prijmite pohostinnosť SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku, kde budete mať možnosť spoznať čaro múzejného predvianočného a vianočného obdobia.
Atmosféru zimných dní vo vianočne vyzdobenom interiéri výstavnej siene múzea umocníme výstavou neobyčajných ručne vyrobených a ozdobených vianočných gulí pod názvom Čaro vianočných ozdôb. Vernisáž uvedenej výstavy, na ktorú Vás srdečne pozývame, sa uskutoční v piatok, 8. decembra 2017 o 14.00 h. v budove SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku na Ul. Centrálnej č. 258.
Blížiace sa Vianoce nebudete len vidieť, ale aj cítiť. Počas vernisáže budete mať možnosť privoniať k čerstvým koláčikom a medovníkom. Pripravené budú aj ukážky ich zdobenia v majstrovskom podaní pani Márie Molčanyiovej z obce Ladomirová.
Veríme, že vôňa sladkostí a stromčeka, ozdobeného na spôsob našich babičiek, vo Vás prebudí tie najkrajšie emócie a nadchne na tvorbu vlastných vianočných ozdôb. Počas celého sviatočného obdobia sme pre malých i veľkých pripravili aj tvorivú dielňu, kde si budete môcť vyrobiť vlastné ozdoby na stromček.

Srdečne pozývame všetkých vás, školské skupiny, rodiny s deťmi do SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku.

Múzeum je otvorené:
utorok – piatok od 08.30 hod. do 16.00 hod.
sobota – nedeľa od 10.00 hod. do 16.00 hod.

Výstava potrvá do 31.januára 2018.

Tešíme sa na vás!

Miesto konania: SNM MUK, Centrálna 258, Svidník

Cena lístka:
Dospelí: 1.00 EUR (30.13 Sk)
Zľavnený: 0.50 EUR (15.06 Sk)
Deti: 0.50 EUR (15.06 Sk)KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu