Hlavná stránka -> Phantasia -> STOP ŠIKANE! 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

STOP ŠIKANE!

Autor: Mgr. Silvia Žovincová
typ: Výchovný koncert
Podujatie je určené pre detiŠikana. Každý o nej vie, no málo kto o nej nehovorí. My však áno a zažili sme ju na vlastnej koži.
Témou výchovného koncertu je šikana v jej najrôznejších podobách a našim cieľom je prevencia pred takýmto správaním, skôr než bude neskoro. Našim prednášajúcim je známy slovenský spevák Robo Papp, ktorý je v téme šikany jedným z najpovolanejších. Sám jej tvrdosť totiž vo svojej mladosti zažil na vlastnej koži a dokázal jej čeliť. Svojim priateľským vystupovaním si dokáže získať dôveru publika a vysvetliť študentom nebezpečenstvá a dôsledky takéhoto správania.

Hudobno-výchovný koncert s názvom „Stop šikane“ trvá cca 60 minút. Počas neho so žiakmi radi diskutujeme, dávame im priestor na otázky, aby sme si overili pochopenie a vnímanie danej témy. Z vlastnej skúsenosti vieme, že sa niektorí žiaci hanbia verejne hovoriť o svojich skúsenostiach so šikanou. Pretože chceme pomáhať a vykonávať prevenciu v tejto oblasti, budú mať študenti bezprostredne po koncerte priestor na osobný rozhovor s prednášajúcim.

Okrem šikany ako takej sa počas koncertu venujeme aj problematike tzv. kyberšikany. Táto jej forma je čoraz viac aktuálna predovšetkým medzi mladou generáciou, ktorá sa stáva závislou od moderných technológií počnúc mobilnými telefónmi až po sociálne siete. Avšak aj táto zdanlivo neškodná zábava skrýva mnoho úskalí. O odvrátenej stránke virtuálneho sveta bude Robo hovoriť žiakom taktiež z vlastnej skúsenosti.

Výchovný koncert je popretkávaný piesňami v podaní Roba Pappa.


Tešíme sa na stretnutie s Vami :)

Miesto konania: podľa termínu

Cena lístka:
Dospelí: 2.00 EUR (60.25 Sk)
Deti: 2.00 EUR (60.25 Sk)GS KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy
podujatie bolo podporené Ministerstvom kultúry SR

zobrazovať po: 15 | 30 | 120 | 500 | všetky << zobrazujem výsledky 1 - 1 z 1 >>
dátum čas poznámka k podujatiu
(obsadenie a pod.)
miesto konania
22.01.2019 09:00 - 12:00 ZŠ, Medzilaborce

stránka: 1