Hlavná stránka -> HarmS -> Mali sme my sokola 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Mali sme my sokola

Autor: Mgr. art. Jaroslav Pehal
typ: Koncert – klasická hudba
Podujatie je určené pre deti

V Novom evanjelickom kostole na Legionárskej ul. v Bratislave sa v nedeľu 5. mája 2019 o 18.00 hod. uskutoční slávnostné podujatie – literárno-hudobná kompozícia k 100. výročiu tragickej smrti gen. Milana Rastislava Štefánika pod názvom „Mali sme my sokola...“
V rámci programu odznejú archívne a málo uvádzané mužské zborové skladby Štefánikovho osobného priateľa, hudobného skladateľa Mikuláša Schneidra-Trnavského v podaní mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla. Zaznie o. i. titulný zbor podujatia, ktorý znel na slávnostnom odhalení mohyly na Bradle v r. 1928, alebo pieseň „Našiel som si v šírom poli“ na Štefánikov básnický text. K hudobným raritám bude patriť aj hymna francúzskych legionárov Le Boudin alebo mužský zbor, ktorý napísal Štefan Fajnor, krstný otec M.R.Štefánika.
Literárnu časť podujatia budú tvoriť ukážky zo Štefánikovej bohatej korešpondencie, úvahy a verejné prejavy M.R.Štefánika, ako aj jeho posledný list v podaní mladého slovenského herca Juraja Hrčku.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Miesto konania: Nový ev. kostol, Legionárska 4, Bratislava

Cena lístka:
vstupné dobrovoľné


KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu