Hlavná stránka -> BD Žilina -> Lovci duchov 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Lovci duchov

Autor: Peter Gärtner
typ: Divadlo – bábkové
Podujatie je určené pre deti

Vilko žije sám so svojou mamou na sídlisku v podhorskom mestečku. S jediným kamarátom trávi dni pozeraním starých filmov a hraním sa na akčných hrdinov. Jedného dňa sa v okolitých lesoch zjaví Svetlonos a vystraší starenku, ktorá sa vybrala na hríby. Starosta mestečka zavedie zákaz vychádzania a k ceste do hory postaví strážnikov, aby Svetlonosa vyhnali. To však Vilkovi a jeho kamarátovi z neďalekej rómskej osady nezabráni, aby sa v noci vydali Svetlonosa uloviť. Podarí sa im zachrániť Aničku, ktorá sa večer vracia cez les domov a stanú sa z nich naozajstní hrdinovia. Starosta chlapcom ponúkne spoluprácu, aj keď sa to Vilkovej mame vôbec nepáči.
Počas nočného stráženia mestečka však Vilko zistí, že pod rúškom noci mizne drevo z lesov, a že Svetlonos nie je zďaleka tá najhoršia mátoha, ktorá na ľudí z mestečka v okolitých lesoch číha. Podarí sa Vilkovi odhaliť celú záhadu a zachrániť tak obyvateľov mestečka pred inými duchmi a mátohami?
Inscenácia, nielen o boji so strachom, hry Petra Gärtnera, ktorú napísal výsostne pre žilinských bábkarov, a v réžii jedinečného Gejzu Dezorza, uzrie svetlo sveta 3. mája 2019 o 18:00 hod. v Bábkovom divadle Žilina.

Inscenácia pre deti od 6 rokov

Miesto konania: BD Žilina, Kuzmányho 6, Žilina

Cena lístka:
Dospelí: 4.00 EUR (120.50 Sk)
Zľavnený: 4.00 EUR (120.50 Sk)
Deti: 4.00 EUR (120.50 Sk)
organizované predstavenie pre školy: 2.00 EUR (60.25 Sk)KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu