Hlavná stránka -> MsKS R.Sobota -> Farebný svet 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Farebný svet

Autor: Divadlo Haliganda
typ: Divadlo – bábkové
Podujatie je určené pre deti

Divadlo Haliganda z Košíc sa špecializuje na prácu s deťmi od pol roka do 4 rokov a na ich rodičov. So svojimi predstaveniami navštívilo množstvo miest a festivalov. Po prvom úspešnom zoznamovacom stretnutí s našimi najmenšími divákmi, opäť prichádzajú do Rimavskej Soboty. Pozývame Vás v piatok, 7. 6. 2019 o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na ich druhé predstavenie Farebný svet. Je to edukačná hra pre najmenšie deti o farbách s hudobnými nástrojmi. Farebná húsenica nájde šesť farebných krabíc, ktoré postupne otvára a nachádza množstvo farebných vecí, ktoré začnú tvoriť scénografiu predstavenia. Predstavenie je interaktívne, deti majú možnosť v istých častiach priamo vstúpiť do deja prácou s farbami a rukami, šatkami… Podľa farieb sa mení aj atmosféra predstavenia od mýtickej až po grotesknú. Po predstavení bude veľký farebný workshop s množstvom kreatívnych prvkov pre deti aj rodičov. Vstupné: 2€ pre dvojicu (dieťa + rodič). Vstupenky predávame na mieste.
V divadle pracujú profesionálni výtvarníci, režiséri, herci. Divadlo vedie Roman Sorger - televízny a divadelný scenárista a režisér (Táraninky, Osmijanko, koncert Integrácia, Maškrtníček, Dva v jednom, Otvárací ceremoniál MS v Hokeji, Brave kids... a ďalšie). V Košiciach pravidelne ponúkajú najrôznejšie workshopy pre najmenších a ich rodičov, prevádzkujú montessori herňu, Amadeus – kreatívnu školu pre najmenších, rodinné centrum a iné aktivity.
Organizátorom 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti Rimavská Sobota 2019 je Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so Základnou umeleckou školou. Vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové stredisko Bratislava. Podujatie sa realizuje s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, ktoré je hlavným partnerom podujatia.

Miesto konania: MsKS R.Sobota, Námestie Š. M. Daxnera 1, Rimavská Sobota

Cena lístka:
Dospelí: 2.00 EUR (60.25 Sk)
Zľavnený: 1.00 EUR (30.13 Sk)
Deti: 1.00 EUR (30.13 Sk)GS KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy
podujatie bolo podporené Ministerstvom kultúry SR

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu