Hlavná stránka -> MsKS R.Sobota -> Alica v krajine zázrakov maľov... 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Alica v krajine zázrakov maľovaná pieskom

Autor: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota
typ: Iné
Podujatie je určené pre deti

Ruska Eva Aibazova je nekonvenčná, kreatívna a disciplinovaná výtvarníčka. V súčasnosti jedna z najlepších umelkýň na svete v Sand Art-e, v piesočnej animácii. Na jej lietajúce ruky a rozprávkový príbeh Alice z krajiny zázrakov, sa príďte pozrieť vo štvrtok, 6. 6. 2019 o 17.00 hod. do divadelnej sály Domu kultúry. V Rimavskej Sobote sa predstaví ako hosť na 28. ročníku celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti 2019. Vstupné 1€.
Jej predstavenia sú obrazy maľované pieskom, ktoré sa vzájomne prelínajú, doplňujú, logicky vrstvia a zanikajú. Eva nám pieskom namaľuje rozprávkový príbeh, ktorého budeme súčasťou. Divák príbeh vidí na plátne a súčasne sleduje Evu počas jej tvorivej práce. Svoje umenie predviedla už na svetových pódiách v Rusku, Európe, Egypte, Južnej Kórei, Mexiku a tento krát znovu prichádza na Slovensko.
Organizátorom 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti Rimavská Sobota 2019 je Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so Základnou umeleckou školou. Vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové stredisko Bratislava. Podujatie sa realizuje s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, ktoré je zároveň hlavným partnerom podujatia.

Miesto konania: MsKS R.Sobota, Námestie Š. M. Daxnera 1, Rimavská Sobota

Cena lístka:
Dospelí: 1.00 EUR (30.13 Sk)
Zľavnený: 1.00 EUR (30.13 Sk)
Deti: 1.00 EUR (30.13 Sk)GS KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy
podujatie bolo podporené Ministerstvom kultúry SR

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu