Hlavná stránka -> MsKS R.Sobota -> Sobotský jazztival 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Sobotský jazztival

Autor: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota
typ: Koncert – iné
Podujatie je určené pre deti

Hudobný projekt načasovaný na obdobie leta prinesie do Rimavskej Soboty tri skvelé koncerty špeciálne pripravených pre milovníkov letných večerov strávených pri príjemnej hudbe s pohárom vínka, pivka, alebo niečoho iného. Na pódiu Čierneho orla sa vystriedajú vynikajúca speváčka Szidi Tobias, Bartuš trio a Zuzana Mikulcová band.

Szidi Tobias pre svoje publikum koncertuje už niekoľko rokov. Jej umelecký prístup je príznačný svojou vyšperkovanosťou a citom pre spájanie textu a hudby, s dôrazom pre detail a zachytenie okamihu. Každý jej hudobný počin je akýmsi spievaným divadlom s mimoriadne silným akcentom na obsahovú zložku. Preto v jej piesňach nachádzame ideálne spojenie textu a hudby vo vynikajúcich interpretačných výkonoch členov kapely „Szidi Tobias & Band“. Pre svoje publikum má Szidi Tobias v repertoári skladby z autorskej hudobnej dielne Milana Vyskočániho a prevažnú časť textov napísal Peter Lipovský.

Zuzana Mikulcová, rodáčka z Rimavskej Soboty sa v roku 2010 stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu a poslucháči ju môžu poznať aj ako speváčku skupiny Sanyland. Pred pár rokmi sa však osamostatnila a začala skladať vlastnú hudbu a texty. Štúdium spevu, skladby a aranžovania populárnej hudby absolvovala na Pražskom konzervatóriu a počas štúdia sa predstavila aj v televíznom programe Legendy popu. V štúdiách pokračovala na bratislavskej VŠMU v odbore Teória a dramaturgia hudby. V roku 2014 so svojou kapelou predskakovala britskému spevákovi Jamesovi Bluntovi v bratislavskom NTC. O mesiac neskôr získala s piesňou Istý pocit druhé miesto na 30. ročníku pesničkárskej súťaže Košický zlatý poklad.

Miesto konania: MsKS R.Sobota, Námestie Š. M. Daxnera 1, Rimavská Sobota

Cena lístka:
Dospelí: 15.00 EUR (451.89 Sk)
Zľavnený: 12.00 EUR (361.51 Sk)GS KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy
podujatie bolo podporené Ministerstvom kultúry SR

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu