Hlavná stránka -> MsKS R.Sobota -> FRAJ 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

FRAJ

Autor: multižánrový festival
typ: Iné
Podujatie je určené pre deti

FRAJ je mestský multižánrový festival, ktorého cieľom je oživiť kultúrny život v Rimavskej Sobote prezentáciou súčasného umenia, alternatívnej a nezávislej kultúry a menšinových žánrov. Projekt chce naplno využiť potenciál mestského centra s jedinečným genius loci, preto svoj program situuje do nádvorí historických budov, do priestoru jedného z najkrajších námestí na Slovensku, ako aj do novodobých centier stretávania sa mládeže. Obľúbené mestské lokality tak prepája do homogénneho celku a umožňuje návštevníkom z celého Slovenska prostredníctvom umenia a vzájomných stretnutí naplno precítiť atmosféru mesta a jeho pôvabných zákutí.

Z hudobných interpretov sa v Rimavskej Sobote po prvýkrát predstaví kapela BILLY BARMAN, speváčka KATARÍNA MÁLIKOVÁ aj raper VEC, ktorí majú spolu na konte až 12 ocenení Radio_Head Awards. V rámci divadelného programu pre deti i dospelých privítame nezávislé zoskupenie ODIVO, nitriansky súbor TEATRO TATRO či multižánrového umelca VIKTORA ČERNICKÉHO. Súčasťou podujatia bude tiež čítačka spisovateľa DANIELA MAJLINGA, diskusia MICHALA MAGUŠINA z týždenníka .týždeň či videomapping kolektívu NANO VJS.

Cieľovou skupinou projektu je mladá generácia, stredoškolská a vysokoškolská mládež, rodiny s deťmi, priaznivci alternatívnej kultúry, ale aj stredná a staršia generácia otvorená spoznávaniu nových umeleckých foriem.

Festival je venovaný téme slobody, pri príležitosti 30. VÝROČIA NEŽNEJ REVOLÚCIE.

Miesto konania: podľa termínu

Cena lístka:
Dospelí: 20.00 EUR (602.52 Sk)
Zľavnený: 15.00 EUR (451.89 Sk)
Deti: 15.00 EUR (451.89 Sk)



GS KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy
podujatie bolo podporené Ministerstvom kultúry SR

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu