Hlavná stránka -> MMB -> Múzeum dejín mesta - Stará rad... 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Múzeum dejín mesta - Stará radnica

Autor: Beáta Husová, Martina Pavlikánová
typ: Iné
Podujatie je určené pre deti

Základná prehliadka expozície s kultúrno-vzdelávacím charakterom a prínosom.
Neformálne kultúrno-vzdelávacie programy:
Mária Terézia a my. Cieľové skupiny: žiaci základných a stredných škôl.
Jedna línia programu sleduje panovníčku od jej detstva až po nástup na trón v roku 1740 a dotkne sa aj jej korunovácie v roku 1741 za uhorskú kráľovnú. Druhá línia programu odhaľuje aký bol Prešporok (Bratislava) počas vlády výnimočnej panovníčky. Celé rozprávanie sa odohráva počas prehliadky historicky cennej Starej radnice.
Remeslo má zlaté dno. Cieľové skupiny: žiaci základných a stredných škôl.
Minulosť Bratislavy je nerozlučne spätá s cechovými organizáciami. Program oboznamuje so vznikom a rozvojom remesiel a ich organizáciou. Vzdelávací program približuje túto tému hravou a zrozumiteľnou formou aj s použitím makiet zbierkových predmetov. Časť programu sa odoráva počas prehliadky expozície Múzea dejín mesta – Stará radnice, časti venovanej remeslu.
Deti, nakuknite do múzea! Cieľové skupiny: deti materských a žiaci základných škôl.
Deti spolu s mačkou Malvínou zistia čo je to múzeum, na čo nám slúži, kto v ňom pracuje. Spoznajú celú rodinu jedenástich súrodencov Múzea mesta Bratislavy, ktoré ukrývajú veľa tajomstiev a príbehov. Program podnecuje fantáziu, rozvíja výtvarné cítenia a učí základné princípy výtvarnej skratky.
Slovania z Devín. Cieľové skupiny: žiaci základných a stredných škôl.
Program zameraný na život Slovanov je realizovaný v Detskom ateliéri v Starej radnici. Zároveň je doporučený výlet na Devín a návštevu miesta - Slovanské hradisko so základmi kresťanského kostola. Program sa špecializuje na archeologické nálezy týkajúce sa Devína a Slovanov. Vypichuje panovníka Rastislava, ktorý je s Devínom historicky spätý. Program je interaktívny s množstvom pomôcok a kópii historických predmetov.
Prechádzky s pánom Marquartom. Cieľové skupiny: žiaci základných a stredných škôl.
Prechádzky s pánom Marquartom zavedú do Bratislavy v 18. storočí a zoznámia publikum s unikátnou mapou Bratislavy (Prešporku) z roku 1765. V špeciálnej expozícii Oživené učebnice sa publikum dozvie mnoho zaujímavostí - kto vládol, aká doba to bola, kto bol záhadný pán Marquart. Učiteľ si môže v druhej polovici programu vybrať, ktoré miesto, dom z Marqurtovho plánu chce navštíviť. Zatiaľ v ponuke: Michalská veža, lekáreň U červeného raka, hradby, Stará radnica. O nich sa následne v rámci prechádzky dozvie publikum veľa zaujímavostí.
Príbeh Starej radnice. Cieľové skupiny: žiaci základných a stredných škôl.
Vzdelávací program "Príbeh Starej radnice" sa odvíja od virtuálnej podoby projektu podporovaného Fondom na podporu umenia. Vzdelávací program sa opiera o realitu zhmotnených informácií v rámci prechádzky publika v interiéri a exteriéri Starej radnice, ktorá je v strede mesta skoro 700 rokov. Program hovorí o jej premenách na pozadí histórie obdobia vlády Ondreja III. a jeho privilégií, Žigmunda Luxemburského a jeho vplyvu na Bratislavu a Starú radnicu. Program je realizovaný v dvoch častiach – reálnej a virtuálnej.

Miesto konania: MMB, Radničná 1, Bratislava

Cena lístka:
Dospelí: 5.00 EUR (150.63 Sk)
Zľavnený: 2.50 EUR (75.32 Sk)
Školské skupiny: 1.50 EUR (45.19 Sk)
Školské skupiny (najmenej 10 osôb v skupine)


KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu