Hlavná stránka -> Mestské divadlo -> A je tu zas 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

A je tu zas

Autor: TIMUR VERMES
typ: Divadlo – činohra
Podujatie je určené pre deti

Takmer sedemdesiat rokov po svojom páde sa Adolf Hitler za záhadných okolností prebúdza v súčasnom Berlíne. Vojna skončila, jeho politická strana aj verní spolupracovníci sú preč. Napriek tejto nepriaznivej situácii je Adolf Hitler vo vynikajúcej kondícií, pripravený pokračovať v práci a urobiť z Nemecka opäť veľkú ríšu. Hitlerove plamenné vyjadrenia a kontroverzné témy si nájdu miesto v televízii a získavajú čoraz väčšie publikum. Producenti aj samotní diváci ho spočiatku považujú za vtipného imitátora a glosátora. Vtipné vystúpenia sa nenápadne menia na Hitlerov nový politický program. Okrem televízie ovládne aj youtubový kanál a webové stránky. Nebezpečný zločinec sa za pomoci nových spolupracovníkov a nadšených divákov stáva charizmatickou mediálnou hviezdou. Narastajúcemu počtu fanúšikov sa zdá, že za čias toho „skutočného“ Hitlera predsa nebolo všetko až tak zlé.
Vermesova drsná satira provokuje a obnažuje politické zlo ukryté za nezištnou maskou zábavy. Ukazuje mediálnu moc a jej ambície, skúma vzťah spoločnosti k populizmu a nostalgii starých čias. Hoci je príbeh Hitlerovho zázračného prežitia na prvý pohľad absurdný, jeho mediálny príbeh je naopak mrazivo pravdivý a deje sa aj na našich obrazovkách. Sme dostatočne obozretní?
Účinkujú: Jaroslav Kysel, Ján Dobrík, Michal Koleják, Braňo Bačo, Ivana Kubáčková, Iveta Pagáčová, Anna Nováková, Tajna Peršić, Boris Zachar.
Réžia: Filip Nuckolls

Miesto konania: Mestské divadlo, Horný val č.3, Žilina

Cena lístka:
Deti: 5.00 EUR (150.63 Sk)


0903510671

KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu