Hlavná stránka -> MsKS R.Sobota -> Dobšinského rozprávkový Gemer ... 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Dobšinského rozprávkový Gemer 2019

Autor: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota
typ: Iné
Podujatie je určené pre deti

Téma: Dobšinský a dnešok – Dobšinský zberateľ a folklórna tradícia rozprávky v súčasnosti

Cieľom DRG – je uchovávať rozprávky pre budúce generácie rôznymi formami a aktivitami,formovať osobnosť a postoj detí a mladých ľudí ríslušnosti k tradíciám, k regiónu, iniciovať mladých začínajúcich autorov k tvorbe rozprávok...Program:
streda: 23.októbra 2019

9:30 - O STRATENEJ PRINCEZNEJ – Divadlo Hotel Mária, Banská Bystrica - detské divadelné predstavenie (Slovenská interaktívna rozprávka, v ktorej vystupujú bábky aj živí herci, postavy kráľ, šašo, kráľovná, bača, princ, medveď. Bača nájde malé dievčatko, vychováva ho a to sa zaľúbi do princa, čo k nim chodí na poľovačku. Ako bude príbeh pokračovať,Vám ukážeme v rozprávke.)

11:00 - Maľujeme a tvoríme rozprávku - kreatívna výtvarná dielňa (využívanie prírodných materiálov pre tvorbu rozprávkových postáv, maľovanie výjavov z divadelného predstavenia)


štvrtok:24.októbra 2019

9:30 - PLASŤÁCI - Divadlo Hotel Mária, Banská Bystrica; Výchovný koncert o plastoch a ich škodlivosti (živá hudba, spev a ukážky z výroby plastov = PLASŤÁCI, kde sa môžu zapojiť aj žiaci).


piatok: 25.októbra

9:00 -"Ján Uličiansky a Pavol Dobšinský – prítomnosť a minulosť„ - prednáška a beseda pre II. stup. ZŠ a pre SŠ (lektor: PhDr. Ľ. Šárik)

9:30 - Čítanie najobľúbenejších rozprávok P. Dobšinského
10:00 - TANEC V ROZPRÁVKE - tanečné divadlo a tanečný workshop (využitie tanca a hudby pri tvorbe rozprávky - pre deti I. stupňa ZŠ; lektor: CSABA ÁDÁM)

Miesto konania: podľa termínu

Cena lístka:
Dospelí: 1.00 EUR (30.13 Sk)
Zľavnený: 1.00 EUR (30.13 Sk)
Deti: 1.00 EUR (30.13 Sk)GS KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy
podujatie bolo podporené Ministerstvom kultúry SR

nenašli sa žiadne podujatia spĺňajúce kritéria výberu