Hlavná stránka -> MsKS R.Sobota -> Rozprávkové prázdniny - Mesés ... 
Kultúrne podujatia
vyhľadávanie: vyhľadať
Prihlás | RSS 

viac fotografií z podujatia...

Rozprávkové prázdniny - Mesés szünidő

Autor: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota
typ: Divadlo – iné
Podujatie je určené pre deti

Obľúbeným projektom, ktorý je adresovaný najmenšiemu divákovi, sú Rozprávkové prázdniny / Mesés szünidő. Napriek zložitej finančnej situácii nás Mesto Rimavská Sobota podporilo a tak sa našim deťom počas štyroch letných nedelí predstavia na nádvorí Čierny orol štyri skvelé divadlá.
Prvým bude Divadlo Fí, ktoré zahrá v nedeľu, 26. 7. o 17.00 hod. bábkovú inscenáciu pre deti od 3 rokov Recept na leva. Viktor sa stretáva s Hankou. Zdanlivo náhodné stretnutie vyústi do veľkého dobrodružstva. Hanka sa mení leva a jediný kto jej dokáže pomôcť je Viktor. Dokáže to? Čo všetko dvojicu pri tom postretne? Po predstavení bude nasledovať kratučký workshop pre všetkým malých divákov.

O týždeň na to, v nedeľu 2.8. o 17.00 hod. privítame na nádvorí dvoch obľúbených hercov Écsi Gyöngyi a Kováts Marcella, ktorí rozpovedia maďarsky hovoriacim deťom rozprávku A világ kenyere. So svojimi pesničkami a bábkami ich nestretneme v našom meste po prvýkrát a iste ani posledný.

Tretiu augustovú nedeľu, 16. 8. o 17.00 hod. strávime v spoločnosti hercov Divadla na hojdačke. Na nádvorí Čierneho orla nám zahrajú veselé predstavenie s pesničkami TdPaslík vhodné pre deti od 3 do 10 rokov. Hlavný hrdina príbehu sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Na svojej ročnej púti zažije rôzne dobrodružstvá, stretne mnoho priateľov, ktorí tiež potrebujú k životu slnko a na koniec…vlastne, koniec už uvidíte v divadle. V predstavení sú zastúpené viaceré témy: 4 ročné obdobia – súvislosti medzi prírodou a jej cyklami. Ako už aj názov predstavenia napovedá, zaoberá sa tiež logopedickou témou – aj človek s rečovou chybou dokáže spraviť veľké veci, ak na sebe pracuje. Nechýbajú ani veselé pesničky a prvky interakcie s publikom.

Záverečné predstavenie Rozprávkových prázdnin Veselá vandrovka v podaní hercov Divadla TuŠ spestrí poslednú nedeľu v auguste, 30. 8. o 17.00 hod. všetkým deťom od 2 rokov. Keď sa Vám nechce ísť na výlet s mladším súrodencom a ešte k tomu prší, najlepšie je otvoriť si knihu a vojsť do rozprávky. V príbehu O troch prasiatkach a Ako šlo vajce na vandrovku sa dozvieme, že len s kamarátmi dokážeme premôcť vlka či zlých zbojníkov. Tak nezatvárajte knihu. Inscenácia Divadla TUŠ je inšpirovaná klasickými rozprávkami a stretnete sa v nej s krásnymi bábkami, vyrobenými podľa ilustrácií z knižky.

Miesto konania: MsKS R.Sobota, Námestie Š. M. Daxnera 1, Rimavská Sobota

Cena lístka:
Dospelí: 2.00 EUR (60.25 Sk)
Zľavnený: 2.00 EUR (60.25 Sk)
Deti: 2.00 EUR (60.25 Sk)KP
inštitúcia prijíma kultúrne poukazy

zobrazovať po: 15 | 30 | 120 | 500 | všetky << zobrazujem výsledky 1 - 3 z 3 >>
dátum čas poznámka k podujatiu
(obsadenie a pod.)
miesto konania
02.08.2020 17:00 - 18:00 Nádvorie Čierny orol
16.08.2020 17:00 - 18:00 Nádvorie Čierny orol
30.08.2020 17:00 - 18:00 Nádvorie Čierny orol

stránka: 1